Z července ubylo čtrnáct dní, ani nevíme jak. Zatímco někdo se válí u bazénu s tisícem lidí a drinky, já sedím doma ve svetru a v tlustých ponožkách. Ještě jsem neobjevila, že je venku léto a vedro.
Možná dobře. Večírek ve městě začal kombajnem a skončil na pavlači. Jsou lepší třešně a stín pod jabloní nebo úchvatné interiéry a obří lustry? Ryby nebo kolo? Jen nemít vysoká očekávání a můžeme si vybrat. Stejně ty spontánní akce stojí zato.
Rubrika: Lehkost bytí
Lehkost bytí, to je pár let zkušeností za sebou a nejlepší roky před sebou. Naštěstí nad mraky stále svítí slunce. Žijeme a přání se plní, jen se jich nebát. Stačí udělat první krok.
Červen a fotbal, kam se podíváš (108)
Jsem ještě vůbec hlavní postavou své knihy? V mé je v červnu místo jen na slunce a vodu, jenže v téhle je fotbal, kam se podívám. Není to můj nejoblíbenější sport, ale jsou i horší. Vlastně jsem ráda, že se dostanu na vzduch, potkám tam lidi a nemusím jezdit nikam daleko. Tak hlavně že do toho Žďáru nad Sázavou nedojedu asi nikdy, tak jsem tam vzala rovnou celou firmu. Co dělal trojský kůň v Lipsku, a jak se z kafe stal kajak?
Read MoreS květnem jsme rozkvetli (107)
S květnem jsme sice rozkvetli, ale také se rozlétli na všechny strany. Nikdo neměl čas. Na jógu, na narozeniny ani na třídní sraz. Je lepší být sama doma, na rybách anebo na druhé straně hor? Je to vlastně jedno. Stačí mít přítele na telefonu a počkat si na ta správná setkání a objetí. A nebo jen vyrazit ven a hlavně si nepřidělávat zbytečně práci.
Read MoreZ(a)traceným dubnem jedině na koštěti (106)
Duben byl tak trochu ztracený. Od letních teplot a kraťasů po zimní bundu, ale té jsme odolávali statečně. Stejně jako zatraceným bacilům. I když to vypadalo, že budeme víc uklízet než výletovat, tanec s koštětem to přeci jenom nebyl. Kopec nebo skály, boj s větrnými mlýny, slezina nebo játra? Na tom nezáleží. A kdy se potkáme? Už asi nikdy. A nebo každý den tam, co svítí slunce.
Read MorePřešla zima a je tu jarní probuzení (105)
Sezóna tmy skončila a s ní i zimní spánek. Jóga, sauna, výlety, lyže, večírky, možná to zimní spánek zas tak moc nebyl. Ale jarní slunce přineslo novou energii. Na co je dobrá osmička? Kdo je Viktorka? A co se dá udělat se dnem navíc?
Read MoreČas vánočních večírků (104)
Někdo se honí, aby pro tu vánoční atmosféru stihl úklid, cukroví, výzdobu a ještě nakoupit hromady dárků. Někdo má samý vánoční večírek. A ve finále je to vlastně jedno, každý ať si dělá co chce.
Read MoreListopadová bábovka (103)
Listopad byl tak trochu bábovka. Nejenom upečená, ale dost i poposedávání doma. Smířila jsem se, že o výletech to nebude a dělám tukové zásoby na zimu. Vyhlídky nad Rokytnicí, muchomůrka pod Ještědem, schovejme se, ať nás pondělí nenajde. Teplo bylo snad jenom v sauně a i když jsem nechtěla, vcuclo mne to na skleničku k myslivcům. A kalendář je rozbitý.
Read MoreŘíjen a podzimní vítr (102)
S říjnem přišel podzimní vítr. A i když slunce se pořád ještě snažilo, nálada byla šedivá stejně jako to kouřové údolí,. Barvám podzimu to chvíli trvalo a v práci je to taky tak trochu na houpačce. Je líp ženě u plotny nebo, když už jí všechno leze na nervy, potřebuje někam vylézt? A jak najít jazyk lásky?
Read MoreZáří a babí léto (101)
Září jenom zářilo a slunce hřálo, ale škola zavolala a dny dostaly svou pravidelnost. Co má společného makový koláček, sušenka a tělocvična. Proč se přihlásíme na běžecký závod, když nikdo neběhá, a může být nová kuchyně rychlovka?
Read MoreKaluž nebo alpská voda? A sny o dovolené (100)
Někomu nestačí osm týdnů dovolené a jiný už má dovolené plné zuby. Já už taky nikam nejedu, protože po 7 tisíci kilometrech stačilo. Vítězí vlastní zahrada, kde nejsou lidi. Žije tam plch a má tak roztomilý ocásek, že ho člověk nemůže praštit, i když mu žere úrodu. Tenhle článek zalitý srpnovým sluncem a prolíná ho voda. Začínáme však kaluží.
Read MoreČervencové cesty a kopce (99)
Je Pštros náfuka? Je život ženy samé lalala? A jsou kopce radost nebo letní zlo? Tohle léto si dělá co chce a plány jsou mu jedno. Vedro se střídá s deštěm a před námi se tyčí kopce a hrady, proplétáme se mezi vodou, zelení a lidmi.
Read MoreČervenec a roadtrip s rodinným cirkusem do země oleandrů (98)
Člověk má na léto velké plány: užít si slunce, nasávat atmosféru nových míst, ochutnávat jídla, posezení u kávy, a pak přibalí manžela a děti a je z toho rodinný cirkus. Obzvlášť když vyrazíme na roadtrip do země oleandrů. Je tam hodně slunce, taky moře a plno lidí. Válet se nebo objevovat?
Read MoreČerven a cesta začíná prvním krokem (97)
Tak zase na cestě, i když jsme vlastně pořád doma. Čtyři víkendy, na Slapech to začalo a cestou přes Slapy to končí. To je červen a cesta vedoucí od firemní akce přes svatbu, tour de beer, koncerty v parku, grilování až po jižní Čechy a večery doma, kdy se nic neděje a přesto je v nich vlastně všechno. Když se něco nepovede je to karma nebo splněná přání? Je nutné, aby zážitky byli vždy pozitivní, nestačí intenzivní? Nudil by se člověk bez cukrárny a je lepší online běh než online drink?
Read MoreKdyž odkvetou pampelišky (96)
S květnem se objevily pampelišky a než jsme se rozkoukali, tak i odkvetly. Z nás už za chvíli budou taky odkvetlé pampelišky, sestra slavila další rok. A nebo taky ne, ohradila se Ingrid proti dubnovému zamyšlení nad věkem. A když nic nestíhám, tak jdu radši cvičit, než mít triko s bříchem. To prý špatně vyžehlená trika dělaj. Roadtrip na Slapy skončil pod Troskama.
Read MoreKdyž duben odchází (95)
Stačilo otočit pár stránek v diáři a duben odchází. A nejen duben. Zmizel velikonoční beránek a někomu i další rok. Pryč jsou rafty, kurz i ohňostroj. Může byt tématem narozenin výběr hrobu? To prý není odchod, ale plán do budoucnosti. Duben je jako každý rok složený ze střípků a mozaiky, čas mezi sněhem a létem.
Read More